×

Poruka

Failed loading XML... input conversion failed due to input error, bytes 0x98 0x69 0x20 0x6B input conversion failed due to input error, bytes 0x98 0x69 0x20 0x6B encoder error Premature end of data in tag title line 1
0165 Provalnik

Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 21-godišnjakom zbog osnova sumnje da je počinio 10 teških krađa provaljivanjem, od kojih su četiri u pokušaju i dvije krađe. Sumnja se da je u rujnu 2018. godine iz kuće u Ulici Jure Turića u Sesvetama otuđio  60.000 kuna, dok se sumnja da je u listopadu 2018. godine

provalio u pet kuća na području Dubrave i otuđio nakit, novac i bankovne kartice, dok je u tri kuće pokušao provaliti. Također se sumnja da je u studenom 2018. godine provalio u kuću u Dubravi odakle je otuđio nakit i novac, dok je u jednu kuću pokušao provaliti, a iz jedne kuće je otuđio nakit. Najčešće je podesnim predmetom provaljivao kroz prozor, dok je u dvije kuće ušao kroz nezaključana ulazna vrata i otvorena vrata terase.  

Ukupna šteta pričinjena ovim kaznenim djelima iznosi oko 93.000 kuna. Policijski službenici su protiv osumnjičenog nadležnom državnom odvjetništvu podnijeli posebno izvješće.

 

PREPORUKE POLICIJSKE UPRAVE ZAGREBAČKE – lijek protiv provala

  • zatvarati ulaz zgrade i zajedničkih prostorija  (ukoliko nisu u funkciji inicirati popravak  kako bi ih se moglo otvoriti samo ključem koji imaju stanari ili putem portafona nakon što se stanari koji na taj način puštaju nekoga u ulaz zgrade uvjere da je ta osoba pred ulazom kojoj otvaraju vrata njima poznata)
  • ne otvarati osobama koje dijele razne prospekte, policu za promidžbene materijale ugradite s vanjske strane ulaza
  • tijekom večernjih sati zaključavati ulazna vrata zgrade i s takvim dogovorenim načinom ponašanja uputite sve susjede (putem obavijesti na vratima ili temeljem dogovora) 
  • zatvarati podrumske i lako dostupne prozore, pogotovo one koji vode na određene balkone i podeste s kojih se može, doći do prozora
  • voditi računa o ispravnosti rasvjetnih tijela u stubištima stambenih zgrada, te rasvjete u vrtu obiteljskih kuća (provalniku nije u interesu biti viđen)
  • preporuča se i ugradnja svjetla koje se pali na pokret (senzor) kod npr. terasa (pomoći će da se provalnik zbuni i na taj će ga se način omesti u nakani)
  • uz kuću ne ostavljati predmete po kojima se lako popeti (ljestve, stari sanduci…)
  • ugraditi alarmni sustav ili audiovizualne uređaje u skladu sa zakonima
  • vrjednijim tehničkim aparatima i opremi zapišite tvorničke brojeve (identifikacijske oznake) i te podatke pospremite na sigurno 
  • umjetničke slike fotografirajte i pohranite digitalne fotografije  također na sigurno mjesto 
  • kod nenajavljenih posjeta ne otvarajte ulazna vrata dok ne provjerite o kome se radi
  • učestalim anonimnim telefonskim pozivima razgovarajte sa susjedima i provjeriti imaju li i oni takvih poziva te o svemu obavijestite policiju
  • ukoliko bilo tko od vaših ukućana izgubi ključ od ulaznih vrata, odmah i obvezno zamijenite uložak brave
  • ne obilježavati ključ imenom niti adresom
  • održavati okoliš oko obiteljske kuće i zgrade urednim kako ne bi, zbog zapuštenosti vaš okoliš bio pogodan prostori za skrivanje provalnika i čekanje „dobre prilike“

 

Ukoliko ste žrtva provale odmah nazovite, s punim povjerenjem, policiju na 192.

Podjeli

Narodno sveučilište Dubrava

  • Poetsko-glazbena manifestacija Naličje života

    May 17, 2024 | 03:46 am

    Manifestacija koja nosi naziv NALIČJE ŽIVOTA – SAMO DA RATA NE BUDE održat će se drugi put u petak, 24. svibnja 2024. u foajeu Kulturnog centra Dubrava s početkom u 19 sati.   Osnova... The post Poetsko-glazbena manifestacija Naličje života[…]

  • Književna tribina: Šumovi u komunikaciji

    May 13, 2024 | 08:57 am

    Srijeda, 22. 5., 19:00, Mala dvorana, Kulturni centar, Dubrava 51 a Književna tribina: Šumovi u komunikaciji Kratko predavanje Marije Trapić Koska, predstave V. gimnazije (Beckett, Ionesco) pod vodstvom Vesne Muhoberac, prof., te razgovor s... The post Književna tribina: Šumovi u[…]

  • Glazbalarska radionica Stjepana Večkovića

    May 8, 2024 | 07:02 am

    Glazbalarska radionica Stjepana Večkovića otvara svoja vrata u Narodnom sveučilištu na adresi Kulturni centar, Dubrava 51 a, u ponedjeljak 13. svibnja 2024. u 10 sati. Dođite, naučite kako su nastajala  i razvijala se tradicijska... The post Glazbalarska radionica Stjepana Večkovića[…]

TAEKWONDO KLUB DUBRAVA

  • DVIJE MEDALJE SA EP ZA MLAĐE SENIORE

    Dec 25, 2023 | 14:19 pm

    Europsko prvenstvo za mlađe seniore za naš klub prošao je u srebrnom sjaju. Na ovom velikom natjecanju koje se održavalo u Bukureštu od 7. do 10. prosinca u sastavu Hrvatske reprezentacije iz našeg kluba nastupile su: Sara Maričić, Margarita Vukić,[…]

  • TEHNIČKO PRVENSTVO EUROPE

    Dec 25, 2023 | 14:12 pm

    do 26.11.2023.u Innsbrucku je odžano prvenstvo Europe za taekwondo tehničare. Trener Mirko Bertečić nastupio je kao jedan je od službenih trenera naše repreentacije. Bruna Laco nastupila je u individualnom programu juniorki i zauzela 14.mjesto. Kao juniorki tim nastupile su Bruna[…]

  • FILIP KRNJAIĆ BRONČANI NA KADETSKOM EP

    Dec 25, 2023 | 13:42 pm

    Naš član Filip Krnjaić u sastavu Hrvatske taekwondo reprezentacije osvojio je brončanu medalju na Europskom kadetskom prvenstvu održanom u Beogradu 19.-21.10.2023. Naš mladi sportaš  izborio je pravo nastupa kroz tri kriterijska turnira održana u proljeće. Na sva tri turnira, od[…]

Iz Dubrave - Kazalište Dubrava

  • U subotu Male ljudetine

    May 12, 2024 | 01:20 am

    subota 18.5. u 18 sati The post U subotu Male ljudetine first appeared on Dječje kazalište Dubrava.

  • U subotu Kraljevna na zrnu graška

    May 6, 2024 | 01:10 am

    u subotu 11. 5. u 18 sati The post U subotu Kraljevna na zrnu graška first appeared on Dječje kazalište Dubrava.

  • U subotu Bit će strašno kad porastem

    May 5, 2024 | 04:25 am

    subota 11.5. u 18 sati The post U subotu Bit će strašno kad porastem first appeared on Dječje kazalište Dubrava.

Nogometni Klub Dubrava Tim Kabel

  • Dubravašima bod u susjedskom derbiju…

    Apr 30, 2024 | 16:19 pm

    U 28.kolu SuperSport 1.NL Dubrava Tim Kabel je remizirala na gostovanju u Sesvetama 1-1. Iako su prvu šansu imali Ljubičasti preko Dragana Juranovića poveli su domaćini preko Luke Suška u 7.minuti. U završnici susreta za izjednačenje je pogodio Toma Palić[…]

  • Kup ZNS: Ljubičasti preko Vrapča stigli u polufinale…

    Apr 23, 2024 | 05:17 am

    Pobjedom 2-0 protiv NK Vrapče na Grana Klaki Dubrava Tim Kabel je izborila polufinale Kupa ZNS-a. Pogotke su postigli Luka Posinković u prvom i Dragan Juranović u drugom poluvremenu.

  • Dubravašima bod protiv Croatie Zmijavci…

    Apr 22, 2024 | 05:00 am

    U 27.kolu SuperSport Prve NL Dubrava Tim Kabel je kao domaćin u Sigetu remizirala 1-1 s Croatiom iz Zmijavaca. Dubravaši su poveli u 25.minuti nakon lijepe akcije koju je efektnim pogotkom zaključio Toma Palić. Četiri minute kasnije gosti su stigli[…]

RUKOMETNI KLUB DUBRAVA ZAGREB

  • Mlađe kategorije – vikend 27./28.01.

    Jan 29, 2024 | 17:31 pm

    Dok čekamo početak Premijer lige, naš omladinski pogon punom parom trenira i igra svoje ligaške utakmice. Proteklog vikenda nastupile su selekcije U17 i U15, a od iduće subote, sezonu nastavljaju […]

  • Seniori poraženi od Ribnice, mlađe kategorije otvorile drugi dio sezone !

    Jan 22, 2024 | 05:31 am

    Nakon zimske pauze, naši su seniori odigrali prvi pripremni susret. U petak smo dočekali Ribnicu, trenutno šestu momčad 1.NLB Slovenske lige. Poraženi smo rezultatom 37:28 (19:16), a trener Ivanković dao […]

  • Domaći poraz od Rudara

    Dec 18, 2023 | 04:30 am

    Naši su rukometaši porazom zatvorili 2023. godinu. U posljednjem kolu regularnog djela prvenstva, dočekali su Rudar. U tvrdoj utakmici, s puno preokreta, od samog početka susreta vidjelo se da nas […]

Plivački Klub Dubrava

Sesvete Online

  • Bez struje 03.04.2024.

    Apr 1, 2024 | 00:36 am

    U srijedu, 03.04.2024. bez struje 09:00 – 11:00 Ulica Krste Hegedušića, 59-63 neparni brojevi

  • Izložba Brodarice, Margarete Peršić

    Mar 15, 2024 | 00:51 am

    Otvorenje izložbe Brodarica, Margarete Peršić održat će se u petak 15. ožujka 2024. godine u 19 sati u Galeriji Oblok, Knjižnica Sesvete, Trg

  • Križanje Zagrebačke i Ulice kneza Branimira

    Mar 5, 2024 | 02:31 am

    Već se 2 tjedna odvijaju radovi na spomenutom križanju. Ne kužim tu logiku da se smanji protočnost križanja a da radnici samo odrade