U kući na području Dubrave pronađena i oduzeta skrivena pirotehnika te spriječena daljnja ponuda i nezakonita prodaja
FOTO: PU zagrebačka
Pojačano provodeći aktivnosti u sklopu Operativne akcije „Mir i dobro“, policijski službenici Policijske uprave zagrebačke operativnim radom utvrdili su identitet osobe za koju je postojala sumnja da putem društvenih mreža nezakonito prodaje pirotehnička sredstva te lokaciju kuće u kojoj navedena osoba skiva pirotehniku.
Naime, sumnja je potvrđena pretragom kuće i drugih prostora na području Dubrave koje koristi 29-godišnjak, obavljenom jučerašnjeg dana, temeljem naredbe Općinskog prekršajnog suda u Zagrebu.
Tijekom pretrage policijski službenici iz Dubrave pronašli su i oduzeli ukupno 1353 komada različitih pirotehničkih sredstava i to:
- 1325 komada različitih petardi kategorije F2 čija nabava, posjedovanje i uporaba nije dozvoljena za osobne potrebe građanima
- 25 komada pirotehničkih sredstava za vatromet (raketa) F2 kategorije koje je posjedovao i nudio građanima na prodaju, a nije predočio dokumentaciju o porijeklu
- tri paketa vatrometa F2 kategorije koje je posjedovao i nudio građanima na prodaju, a nije predočio dokumentaciju o porijeklu
Osumnjičeni je uhićen te uz optužni prijedlog zbog počinjenja prekršaja iz članka 62. stavka 6. i članka 62. stavka 8. Zakona o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružjem doveden na Općinski prekršajni sud u Zagrebu.
Sud ga je pravomoćnom presudom proglasio krivim te mu je izrečena novčana kazna u iznosu od 3.050 eura te mjera trajnog oduzimanja oduzetih pirotehničkih sredstva.
Izvor: zagrebacka-policija.gov.hr