Sjajnu rukometnu nedjelju prvo su otvorili drugoligaši Maksimir Pastele i ZG Dubrave. Već od samog starta se vidjelo da će bodovi iz MIOC-a otići nešto istočnije. Odlična obrambena prezentacija ZG Dubrave, potpomognuta odličnim vratarom Henigmanom, te napadački učinak vanjskih igrača Mijolovića i Kolaka nije dopustila Pastelašima da se tokom cijelog susreta ozbiljnije približe sigurnom vodstvu gostiju. Iako je u jednom trenutku razlika bila i dvoznamenkasta, konačni rezultat se zaustavio na 32:26. Vrijedna pobjeda kojom se ZG Dubrava učvrstila na prvom mjestu drugoligaškog poretka s 15 bodova, dva više od drugoplasiranog Ivanića.
U 12. kolu premijerligaškog natjecanja Dubrava je kao lider prvenstva dočekala Marinu iz Kaštela koja je ove sezone neočekivano sakupila samo 8 bodova. Iako krajnji rezultat sugerira laganu pobjedu domaćina, ona je bila i više nego teško izborena.
Loše su domaćini otvorili susret, posebno u obrani, čime su gostima dozvolili da u ranoj fazi utakmice odmaknu na tri pogotka razlike. Ipak, sredinom poluvremena Veprovi izjednačavaju rezultat te se do kraja prvog dijela vodila igra gol za gol, koja je rezultirala odlaskom na odmor rezultatom 15:15. U prvih pola sata igre domaći strateg nikako nije mogao biti zadovoljan načinom na koji je Dubrava igrala obranu, što se u drugom dijelu promjenilo. Odmah po dolasku iz svlačionice Dubrava kreće igrati angažiranije u obrani čime omogućava lake golove iz kontri i polukontri. Dubrava je riješila susret u periodu između 38. i 43. minute kada Kaleb s tri uzastopna pogotka podiže vodstvo domaćina na 24:19. Do kraja se ta prednost samo povećavala do konačnih 38:29.
Najbolji u redovima domaćina bili su Ante Kaleb sa 10 i Ivan Dumenčić sa 8 postignutih pogodaka, dok je Igor Totić upisao 20 obrana. Kod gostiju jedini raspoloženi bio je Mislav Nenadić sa 10 pogodaka, ali iz 21 upućenog udarca.
POREDAK NAKON 12 KOLA:
1. Dubrava 22 boda, 2. Karlovac 22, 3. Siscia 17 (-1), 4. Poreč 16, 5. Bjelovar 13…
(D.I.)